Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 3 Eylül 2023’te yapılan final maçında rakibi Sırbistan’ı yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. A Milliler Temmuz 2023’te de Milletler Ligi şampiyonu olmuştu.   

Fakat sosyal medyada şampiyonlukların dışında bir tartışma gündeme geldi. Milli takım oyuncularından Ebrar Karakurt, Abdülhamit isimli bir kullanıcının ayrımcı gönderisine yaptığı yoruma, “Boş yapma Abdülhamit” cevabını verdi. Bazı sosyal medya hesapları ve siyasi isimler, yorumu Osmanlı padişahı Abdülhamit’e yordu ve Karakurt’un kadro dışı bırakılmasını istedi. 

Sosyal medyada paylaşılan bir gönderide ise, Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın şampiyonluk sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret ettiği fotoğrafın güncel olduğu ve bu ziyarette Ebrar Karakurt’un olmadığı iddia edildi. 

Paylaşımı inceleyen Teyit, fotoğrafın, 2020 yılında Burhan Felek Atletizm Stadı’nın açılış töreni sonrası çekildiğini ve fotoğrafla ilgili tersine görsel arama sonuçlarının, fotoğrafın güncel olmadığını gösterdiğini ortaya çıkardı. 

Fotoğrafın çekildiği 2020 yılında Ebrar Karakurt milli takım kadrosunda yer alsa da, görüşmede yer almamış. Ancak yalnız Karakurt değil kadroda bulunan Meryem Boz’un da fotoğrafta olmadığı görülüyor. Ayrıca yine konuyla ilgili çıkan haberlerde, görüşmede Gençlik ve Spor Bakanı olarak Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yer aldığı belirtilmiş. Ancak Kasapoğlu, yeni kurulan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde yok. Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini Osman Aşkın Bak yürütüyor. 

Şampiyonluk sonrası Türkiye’ye dönen A Milli Kadın Voleybol Takımı 5 Eylül itibariyle henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmedi. Milli takım kaptanı Eda Erdem ise Sırbistan maçı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir telefon görüşmesi yaptı. 

Kaynak

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top