Aydın’da bulunan Alevi kurumları, okullara imam atanması projesinin iktidarın siyasi-ideolojik biçimlendirme girişimlerinin bir parçası  olduğuna vurgu yaparak, 16 Eylül’de düzenlenecek ‘Laik eğitim, Laik yaşam, Eşit yurttaşlık’ mitingine katılma çağrısında bulundular. 

Okullara ‘Değerler Eğitimi’ adı altında imam, hatip ve vaiz görevlendirilmesini öngören “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)” projesine tepkiler sürüyor.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), Alevi örgütleri ve dernekler, okullara imam, hatip ve vaiz görevlendirilmesini öngören ÇEDES projesinin iptal edilmesi için 16 Eylül’de İzmir’de saat 17.00’de Gündoğdu meydanında ‘Laik eğitim, Laik yaşam, Eşit yurttaşlık’ mitingi yapacak.

Aydın’da bulunan Alevi kurumları AKD Söke Cemevinde toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Söke, Efeler, Kuşadası, Akbük, Didim, Nazilli, Köşk, Ortaklar, Çine, Karpuzlu ve Koçarlı’nın yanı sıra AKD Selçuk Cemevi temsilcileri katıldı. Toplantıda ağırlıklı olarak 16 Eylül’de İzmir’de yapılacak olan miting görüşüldü ve iktidarın hamlelerine karşı mücadele etme çağrısı öne çıktı.

PİRHA/AYDIN

Kaynak

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top